SUPERBETÓN

Systém SUPERBETON® je komplexným technologickým postupom, ktorý aplikáciou patentovaných brúsiacich strojov a špeciálne vyvinutých diamantových nástrojov umožňuje premenu obyčajných betónových podláh v nádherne lesklé a reprezentatívne povrchy s veľmi jednoduchou údržbou i v najnáročnejších podmienkach.

Systém SUPERBETON® býva často skloňovaný ako “podlahový systém budúcnosti.”

Leštený betón sa vďaka tomuto systému rýchlo stáva konečným povrchovým materiálom, na ktorý nie je potrebné používať vosky a polymérové nátery. Vďaka prevratnému vývoju vo výrobe špeciálnych brúsiacich strojov a techník brúsenia majú nielen dodávatelia priemyselných i komerčných podláh možnosť previesť finálnu úpravu povrchov, či už nových alebo starých, leštením do vysokého lesku a dodať tak investorovi podlahu, ktorá nikdy nepotrebuje voskovať a z ktorej sa neolupujú horné vrstvy. Systém SUPERBETON® umožňuje dosiahnuť vysoko kvalitný povrch s extrémnou odolnosťou, vzhľadom pripomínajúci prírodný kameň ako mramor alebo teraso, ktorý sa ale vyznačuje výnimočnou tvrdosťou a odolnosťou voči mechanickému opotrebovaniu.

Z tohoto dôvodu sa systém SUPERBETON® stal veľmi obľúbeným najmä v priemyselných oblastiach s veľkou prevádzkou, kde minimalizuje náklady na údržbu. Táto technológia zaisťuje dosiahnutie veľmi rovného a hladkého povrchu, ktorý ale aj v priemyselných oblastiach môže mať vedľa vysokej odolnosti i veľmi príťažlivý vzhľad. Rovný a hladký povrch znižuje opotrebenie a nároky na údržbu vysokozdvižných vozíkov, predovšetkým opotrebenie pneumatík, ložisiek a prevodoviek. Absencia elektro-izolačnej vrstvy na povrchu znižuje zaťaženie elektrických zariadení spôsobené elektrostatickými výbojmi.

Technológia SUPERBETON® zahŕňa:

  • brúsenie betónovej podlahy až do otvorenia plniva
  • konsolidácia betónu prostriedkom Beton Hardener - táto aplikácia spôsobí
  • chemickú reakciu v betóne, ktorý vedie k zvýšeniu tvrdosti a uzavrie póry
  • leštenie do vysokého lesku, prípadne farbenie betónu